Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

Нова драма во животот на Рада Манојловиќ - докторите и соопштија лоша вест

Како што Скандал.рс во новиот број ексклузивно дознава, пејачката Рада Манојловиќ била на рутинска контрола кај гинекологот и дознала дека има проблеми со јајниците.

За Тоше Проески...

Се сеќавам на тоа кобно утро. Се сеќавам како да беше вчера. Многу болно ја примив веста за твојата смрт. Толку проклето ме болеше душата како кога ти го одземаат она најдоброто, најубавото што е дар од Бога.

Прилепчанката Жаки му се спротистави на ладното време (ФОТО+ВИДЕО)

Младиот и талентиран пејач Даниел Кристески пред неколку дена го заврши снимањето на спотот за својата најнова песна со наслов „Милена“. Станува збор за песна на која како автори се потпишуваат Ристо Самарџиев - музика и текст, додека пак аранжманот е на Владимир Дојчиновски.

КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА: Зорица Дукиќ за прва пат се соблече и покажа се!

Поранешната учесничка на „Парови“ се соблече гола за да му покаже на Гастоз што пропушта. Зорица Дукиќ реши да ја искористи популарноста од учеството во реалното шоу и за прв пат да покаже како изгледа како од мајка родена.

Филмот „Фантастични ѕверови и каде да се најдат“ се разликува од „Хари Потер“

Иако никој не би ги опишал филмовите за Хари Потер како депримирачки, сепак во подоцнежните делови се гледа една мрачна атмосфера и недостаток на хумор. Новиот филм нема да биде таков.

ХУМАНОСТА НА ДЕЛО: Амадеус Бенд плати долг од 95.373 денари на семејство

Секоја чест за момците од Амадеус Бенд кои што платија 95.373 динари долг кој семејство од Буѓановци не било во можност да го подмири.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 61 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3