Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

НАСКОРО: Премиера на нова песна и спот на Амадеус бенд (ФОТО)

Момците од Амадеус бенд минатиот четврток (23.03) снимија спот за новата песна "Дефинитивно знам". Режијата на овој спот е доверена на директорот на Гранд телевизија, Горан Шливиќ, а премиерата ќе се прикаже за само неколку дена.

HIGH START бенд со прва авторска песна "Слободен" (ВИДЕО)

Музичката група High Start од Прилеп е одличен спој од петмина млади музичари, секој од нив супер талентиран. Петар Киселоски (вокал), Христијан Ристески (гитара), Филип Јездиќ (тапани), Дејан Трајкоски (клавиатури) и Александар Шилоски (бас), се дечките за кои веруваме дека им претстои светла музичка иднина заедно, и кои се вистинско освежување секаде каде ќе се појават.

Дамјан Стоименовски го воодушеви жирито со својата харизма (ВИДЕО)

Вчера во емисијата ,,Некои Нови Клинци" го проследивме настапот на петнаесет годишниот Дамјан Стоименовски. Тој ни се претстави со песна од Жељко Јоксимовиќ ,,Није љубав ствар". Од жирито успеа да добие три позитивни гласа.

Амар Јашарспахиќ Гиле: "Bitno je da je pjesma svima usla u uho i da je znaju"

Добропознатиот пејач кој на неколку наврати ги забавуваше струмичани до раните утрински часови Амар Гиле Јашарспахиќ за новогодишната ноќ ќе биде во Струмица.

Жирито се држеше за глава: Марија ѕиркаше под сукњата, Аца мислеше дека е скриена камера (ВИДЕО)

Емина Сали Животиќ (28) од Пожаревац се претстави со песните „Dobrodošao u klub“ и „Autogram“. Во текот на целиот нејзин настап жирито се држеше за глава бидејќи цело време беше во фалш, додека Јелена Карлеуша,

ПРЕГОРЕА КАМЕРИТЕ: Џесика Палашоска се појави на снимање речиси гола! (ФОТО)

Македонските фолкерки се почесто се одлучуваат да „играат на карта“- провокација, а пејачката Џесика Палашоска се надмина повеќе од било која колешка. Деновиве, на снимање на новогодишна емисија Џесика се појави во екстра провокативен боди-корсет од кој ја покри само интимата.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 60 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3