Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

Добар избор на Британците-53-годишна водителка го има задникот на годината!

Керол Вордерман има 53 години и тело на кое можат да и позавидат многу помлади припаднички на понежниот пол.

Ален Хасановиќ го сними новиот прв видео запис

Пред колегите, новинарите и најблиските пријатели кои дојдоа да ја проследат неговата промоцијата, младиот пејач Ален Хасановиќ го промовираше својот најнов видео запис кој е во режија на Зати Продукција.

Шакира и нејзиниот сладок син го затворија Мундијалот

Главната музичка ѕвезда на церемонијата по повод затворањето на Мундијалот беше популарната Шакира. 37-годишната Колумбијка ја раздвижи бројната публика со енергична изведба на „Dare (La La La)“.

Одложена промоцијата на новиот видео запис на Ален Хасановиќ за вторник

Причината за одложувањето на промоцијата на новиот видео запис на Ален Хасановиќ е одложено за вторник(15 јули во 13 часот во Скопје Кафе, Плоштад Македонија) бидејќи денеска Владата на Република Македонија одлучи да биди ден на жалост поради трагично загинатите припадници на МВР, Драги Мицев, Маријан Трајковиќ, Тоде Орешков и Иљо Лопатички.

И Ѓоковиќ се впушти во брачните води

Големата свадба доаѓа за само уште еден ден. Идните младоженци вечерва ќе имаат прекрасна забава , додека утре се закажува големата и гламурозна свадба во ресторанот „Аман“ на Кралската плажа на Свети Стефан во Црна Гора.Јелена и Новак уште вчера пристигнале во Црна Гора со првиот лет,а со редовна авионска линија пристигнале и родителите на младоженецот.

Се одржа манифестацијата "Крушево - град на културата 2014"

На манифестацијата “Крушево -град на културата 2014“ која започна да се оддржува од 23 до 29 јуни ќе се прикажи ревија на современи македонски филмови. Секој ден од 20 часот во “Домот на културата во Крушево“ беа прикажувани по еден краток и еден долгометражен филм.

Страница 27 од 27
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 58 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3