Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

Прилепскиот DJ SaJo ви ја претставува "Can't Hold" (ВИДЕО)

Прилепскиот диџеј Сајо ова лето го започнува со нова песна. Песната е издадена за продуцентската куќа “Старз рекордс” (Starz Records) од Тел Авив, Израел на 19 Јуни. “Can’t Hold” веќе врти по сите национални радио станици во Израел.

"Македонско девојче" ечеше сред Бугарија: Елена Велевска се огласи по обидот за бојкот (ВИДЕО)

Музиката е посебен свет, империја која опстојала колку и човештвото на оваа планета! Оставете ја музиката надвор од политиката и лепењето етикети. Музиката е безвременска, не познава религија, нација, јазици, а посебно не негативци. Јас сум Македонка, пеам на Македонски јазик, говорам Македонски јазик.

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА Barkod.mk: Промоцијата на амадеусовата "Знам" ќе биде на 8 Април

Момците од Амадеус бенд минатиот четврток (23.03) снимија спот за новата песна "Дефинитивно знам". Режијата на овој спот е доверена на директорот на Гранд телевизија, Горан Шливиќ, а премиерата ќе се прикаже за само неколку дена.

(Демант на Елена Велевска) Македонската песна преку 20 години ја негувам, нема да ме спречи ниту една местенка!

Музиката е посебен свет, империја која опстојала колку и човештвото на оваа планета! Оставете ја музиката надвор од политиката и лепењето етикети. Музиката е безвременска, не познава религија, нација, јазици, а посебно не негативци.

МЕГА СКАНДАЛ: „Елена Велевска-срам за Македонија?!“- Иселениците ќе ја бојкотираат! (ВИДЕО)

Cе повикува на бојкот на сите концерти на пејачката Елена Велевска кои се закажани во Австралија. Нашинците во Мелбурн се навредиле поради тоа што за време на гостувањето на Велевска во бугарска емисија, таа песните како Кажи кажи облаче ле бело и Јовано Јованке ги нарекува бугарски песни.

МЕГА СКАНДАЛ: „Елена Велевска-срам за Македонија?!“- Иселениците ќе ја бојкотираат! (ВИДЕО)

Cе повикува на бојкот на сите концерти на пејачката Елена Велевска кои се закажани во Австралија. Нашинците во Мелбурн се навредиле поради тоа што за време на гостувањето на Велевска во бугарска емисија, таа песните како Кажи кажи облаче ле бело и Јовано Јованке ги нарекува бугарски песни.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 59 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3