Barkod.mk - Кодот на вистината
Маја Дејаноска

Маја Дејаноска

Маја Дејаноска родена 1997 во Прилеп. Со пишување на статии се занимава од 2014 година кога почна да работи како постојан дописник на Barkod.mk од Прилеп. Љубител е на книги. Фантазерка и авантуристка. Мечтае за патувања,за успех во работата и се разбира за љубов. Човек кој постојано нешто планира, духовита и исполнета со самодоверба.

Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Некогаш некаде во историјата на човештвото постоеше една изрека која гласи: „Секоја мајка се бори за своето чедо“. Ќе се запрашаме и денес дали секоја мајка би се борела за своето дете? Одговорот е јасен, секоја мајка би дала се за да го гледа своето чедо како се смее. Неизмерна е љубовта и поврзаност помеѓу мајка и ќерка, некои велат половина душа од мајката им припаѓа на ќерките, и тоа е голема вистина.

%PM, %20 %824 %2017 %20:%Окт

Зошто го сакам само него!

Има нешто толку едноставно, совршено, виновно за секој мој сон, нешто што ја опседнува сета моја љубов, нешто без кое не можам.Да тоа си ти.Човекот кој ме натера да верувам во љубовта!!

%PM, %06 %746 %2017 %18:%Јул

Неизмерна љубов!

Ахх така вистинска љубов во погрешно време. Да! Во погрешно време, погрешно место и еден мал град. Таа црна девојка со прекрасна витка става, а тој висок, силен и боженствен со срце на дете и едни очи само за неа.

%PM, %05 %782 %2017 %19:%Јул

Смислата на мојот живот

Животот ни поставува граници кои не смееме да ги пречекориме. Тој е судбина која мора да ја живееме.Одам по еден пат кој ми носи среќа, задоволство, успех. И ќе повторам,живот, те прибрал во својот лавиринт и те тера да го пронајдиш крајот за да ја откријаш смислата на постоењето.

Малкумина современици ќе бидат запишани во големата книгата за македонските дела. Драган Таневски со извонредното интелигентно писателско перо си обезбеди страници во неа. Ексклузивно интервју со познатиот писател Драган Таневски.

Драга моја! Во нашите гени има врежано да бираме луѓе за пријатели кои ни се слични. А ти си една од нив за мене.

Страница 1 од 17
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 67 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизСелебритиМаја Дејаноска

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3