Barkod.mk - Кодот на вистината

Музика

Амадеус Бенд најавуваат спектакал во Прилеп

Амадеус Бенд (AMADEUS BAND) најавуваат спектакал во градот под Марковите кули, Прилеп. Амадеус Бенд по трет пат ќе гостуваат во Прилеп.

14 -17 ЈУЛИ ПИВО ФЕСТ ВО ПРИЛЕП

Од 14 до 17 јули ќе се оддржи овогодинешниот фестивал на пивото „Пивофест 2016“. И за овој 14. по ред „Пивофест“, повелете на добра забава, музика и скара.

Музичкиот фестивал „ГИМФЕСТ“ по шести пат во Прилеп

Прилепската Гимназија „Мирче Ацев“ и оваа година по шести пат на 22-ри април, петок во Центарот за култура „ Марко Цепенков“ се организира големиот музички фестивал Гимфест 2016.

ЕКСКЛУЗИВНО: Евровизиската песна на Калиопи -Дона

Нежната балада Дона која ќе ја изведува популарната Македонска поп пејачка Калиопи ќе биде песната со која Калиопи ќе ја претставува оваа година Македонија на популарното музичко шоу Евросонг кој оваа година ќе се одржи во Стокхолм.

Задникот на Рада ги заведе сите (ВИДЕО)

Рада Манојловиќ знае дека изгледа многу добро па во емисијата “Ѕвездите на Гранд специјал“ изгледаше многу провокативно. Атрактивната пејачка доби интересна задача во музичкиот квиз да испее стар хит на Брена – “Уске панталоне“ и “Сладак грех“ во што и помагаше Саша Поповиќ.

ПРЕМИЕРНО: Ален Хасановиќ со нов музички запис "Prodala si ljubav"

Ален Хасановиќ веќе го промовираше неговиот втор сингл под името "Prodala si ljubav". Интересно е тоа што комплетен автор на текстот е самиот Ален, а зад високобуџетниот спот стои Зати продукција од Охрид.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 40 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМузика

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3