Barkod.mk - Кодот на вистината

Музика

ЕКСКЛУЗИВНО: Фантастичните Fly Project учесници на Пивофест 2016

Овогодинешниот Пивофест ќе трае од 14-ти до 17-ти јули и ќе биде уште поспектакуларен и попосетен од минатогодишните. Организаторите сеуште ја немаат откриено целосната програма за фестивалот, но ветуваат огромни изненадувања и пред се добра забава за сите посетители.

Barkod.mk дознава: TROPICO BAND ќе ја грее атмосферата на Пивофест 2016

Овогодинешниот Пивофест ќе трае од 14-ти до 17-ти јули и ќе биде уште поспектакуларен и попосетен од минатогодишните. Организаторите сеуште ја немаат откриено целосната програма за фестивалот, но ветуваат огромни изненадувања и пред се добра забава за сите посетители.

Најновите имиња за Пиво фест 2016 Прилеп‏

Овогодинешниот Пивофест ќе трае од 14-ти до 17-ти јули и ќе биде уште поспектакуларен и попосетен од минатогодишните. Организаторите сеуште ја немаат откриено целосната програма за фестивалот, но ветуваат огромни изненадувања и пред се добра забава за сите посетители.

ЕКСКЛУЗИВНО: Еден од најпознатите Македонски бендови учесник на Пивофест 2016

Освен познатата балканска ѕвезда Аца Лукас кој и официјално го потврди својот настап, на овогодинешниот фестивал на скарата и пивото во Прилеп, ќе настапи и македонското девојче Каролина Гочева, Хари Мата Хари, Рада Манојловиќ, Barkod.mk ексклузивно дознава дека ќе настапат и

ЕКСКЛУЗИВНО: Рада Манојловиќ на Пивофест 2016 од 14 до 17 Јули во Прилеп

Во очекување на официјалните информации за музичката програма и пиварите кои ќе бидат присутни на четинаринаесеттото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, она што е објавено на официјалната веб страна се датумите за годинешната манифестација која што ќе се одржи од 14-ти до 17-јули.

Познати уште две звучни имиња кои ќе настапат на ПИВО ФЕСТ 2016

Освен познатата балканска ѕвезда Аца Лукас кој и официјално го потврди својот настап, на овогодинешниот фестивал на скарата и пивото во Прилеп, ќе настапи и македонското девојче Каролина Гочева и Хари Мата Хари.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 40 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМузика

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3