Barkod.mk - Кодот на вистината

Музика

,, Душа се кине не оди сине " е новата песна на младиот фолк пеач Христијан Стојоски

Христијан е млад и талентиран музичар кој ја сака и негува македонската народна песна. Тој е член во групата ,, Елшански мерак јуниор " живее во Охрид, а ова е негова втора снимена песна.

Официјалната програма за Пивофест 2016

Прилеп е подготвен за одржување на 14-тиот фестивал на „Пиво фест 2016“ што ќе се одржи од 14 до 17 јули. И оваа година се очекуваат над 350.000 посетители на четирите фестивалски вечери од земјава и од Балканот.

ПРИЛЕП ПОДГОТВЕН ЗА УШТЕ ЕДНО ИЗДАНИЕ НА „ПИВОФЕСТ“

Прилеп е подготвен за одржување на 14-тиот фестивал на „Пиво фест 2016“ што ќе се одржи од 14 до 17 јули. И оваа година се очекуваат над 350.000 посетители на четирите фестивалски вечери од земјава и од Балканот.

Фестивал на пивото и скарата - Пивофест 2016 Прилеп

Овогодинешниот Фестивал на пиво ќе претставува вистинско задоволство за сите посетители. Се повеќе се познати имињата на настапувачите кои ќе допринесат за што помасовен број на гости и пожешка атмосвера на 14-тиот фестивал на пивото и скарата.

Bang la Decks – светски познатото ДиЏеј дуо на подиумот на Пивофест 2016 во Прилеп

Оваа година фестивалот на пивото - Пивофест 2016 Прилеп ќе биде збогатен со забава на светски познатото диџеј дуо Bang la Decks.Bang la Decks се може најголемото име во данс музиката кое се појавило на фестивалот на пивото во Прилеп. Дуото е познато по нивните хитови “Utopia” , “Zouka” , “Kuedon”.

ШЛАГ НА ТОРТАТА: "Све још мирише на нју", "Јесен у мени" на финалната вечер на Пивофест 2016

Полека но сигурно организаторите на Пивофест2016 ја склопуваат конечната листа на изведувачи. Овогодинешниот Пивофест 2016 се очекува да ги сруши сите рекорди на посетеност. Сепак, за финале треба да е најдобро, па така за прекрасната забава на финалето на Пивофест 2016 ќе се погрижат Fly Project и Парни Ваљак.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 39 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМузика

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3