Barkod.mk - Кодот на вистината

Музика

Нова драма во животот на Рада Манојловиќ - докторите и соопштија лоша вест

Како што Скандал.рс во новиот број ексклузивно дознава, пејачката Рада Манојловиќ била на рутинска контрола кај гинекологот и дознала дека има проблеми со јајниците.

За Тоше Проески...

Се сеќавам на тоа кобно утро. Се сеќавам како да беше вчера. Многу болно ја примив веста за твојата смрт. Толку проклето ме болеше душата како кога ти го одземаат она најдоброто, најубавото што е дар од Бога.

Прилепчанката Жаки му се спротистави на ладното време (ФОТО+ВИДЕО)

Младиот и талентиран пејач Даниел Кристески пред неколку дена го заврши снимањето на спотот за својата најнова песна со наслов „Милена“. Станува збор за песна на која како автори се потпишуваат Ристо Самарџиев - музика и текст, додека пак аранжманот е на Владимир Дојчиновски.

ХУМАНОСТА НА ДЕЛО: Амадеус Бенд плати долг од 95.373 денари на семејство

Секоја чест за момците од Амадеус Бенд кои што платија 95.373 динари долг кој семејство од Буѓановци не било во можност да го подмири.

Александар Стевановски ја објави „Ме боли разделба“

Младиот и перспективен пејач од Кривопаланечко Ранковце деновиве ја објави долго најавуваната балада. Станува збор за песната „Ме боли разделба“ чиј комплетен автор е самиот изведувач, а зад аранжманот се јавува Мите Стоилков во чие студио е снимана песната.

Над 220 тони пиво испиени на Пивофест 2016

Со многу испиено пиво и изедена скара ,со Александра Родовиќ, Дејан Петровиќ со Биг Бенд , легендарните Парни Валјак и со голем огномет синоќа заврши најголемиот македонски угостителско туристички фестивал Пивофест 2016.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 39 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМузика

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3