Barkod.mk - Кодот на вистината

АМАДЕУС БЕНД ја вжешти атмосферата на "Маркови Кули" (ФОТО+ВИДЕО)

Јун 26 Напишано од  Посетено 2671 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Вчера вечер на градскиот прилепски базен, прилепчани уживаа во настапот и песните на феноменалните дечки од “Амадеус Бенд”. Прекрасна вечер која ќе се памети до долго ни приредија момците од Амадеус Бенд.

Бендот својот настап го започна со “Моја земја”, а веднаш потоа продолжија со старо-новите песни “Ти си та”, “Лажу те”, “100 посто”, “Није свеједно”… и многу други песни како од нивниот репертоар, така и останатите српски поп и фолк пејачи. Интересно беше што освен овие песни, “Амадеус Бенд” исполни и доста македонски песни, меѓу кои и познатите: “Македонско девојче”, “Едно име имаме”, “Туѓа си бескрајно”, “Розо моја”… а концертот го завршија со песната “Жал”. Во преполнетиот прилепски базен освен публика од овој град, имало и присутни и публика и од останатите градови во Македонија.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Маја Дејаноска

Маја Дејаноска родена 1997 во Прилеп. Со пишување на статии се занимава од 2014 година кога почна да работи како постојан дописник на Barkod.mk од Прилеп. Љубител е на книги. Фантазерка и авантуристка. Мечтае за патувања,за успех во работата и се разбира за љубов. Човек кој постојано нешто планира, духовита и исполнета со самодоверба.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 139 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМузикаАМАДЕУС БЕНД ја вжешти атмосферата на "Маркови Кули" (ФОТО+ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3