Barkod.mk - Кодот на вистината

Ковачевиќ ги разнежни срцата на Австралијанките

Окт 11 Напишано од  Посетено 7804 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Се случи долго очекуваната турнеја на Саша Ковачевиќ во Австралија, Мелбурн и Сиднеј. Локациите биле преполни, публиката во еден глас ги пеела најголемите хитови на Ковачевиќ.

Првиот концерт беше на 06.10 во Мелбурн, а вториот на 07.10 во Сиднеј и како после секој концерт на Ковачевиќ така и во овие градови после концертите следуваше сликање на неговите фанови со најпопуларниот пејач. Како што дознавме секој слободен момент го користеле за прошетка низ прекрасните градови.. Во продолжение погледнете неколку слики.

Ковачевиќ ги излуди Австралијанките, локалите беа преполни и приреди незаборавни моменти за долго сеќавање, а менаџерите биде презадоволни од атмосверата што ја предизвикал Ковачевиќ па поради тоа му закажале и следна турнеја во следната година но за да ги дознаеме следните датуми на следната турнеја на Ковачевиќ читајте Баркод

sale

kovacevic1

kovacevic1

Приготвила: Маринела Каранфилоска

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 109 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМузикаКовачевиќ ги разнежни срцата на Австралијанките

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3