Barkod.mk - Кодот на вистината

Младата и музикална Ангела Стрезоска со своја снимена нумера (ВИДЕО)

Сеп 13 Напишано од  Посетено 8375 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Прва љубов" е насловот на првата нумера на Ангела. Таа за прв пат оваа година учествуваше на еден од најреномираните фестивали во Македонија, а тоа е Лешочкиот фестивал кој и оваа година се одржа во манастирскиот комплекс св. Атанасиј и Пресвета Богородица во Лешок.

На препознатливата сцена се појавија добро познатите музички естрадни уметници: Сузана Спасовска, Спасен Сиљаноски, Блага Петреска, Јордан Митев, Милица Кузмановска и многу други. А, како најмлада учесничка имавме можност да ја видиме Ангела Стрезоска која се претстави со својата прва нумера насловена како ,,Прва љубов". Мораме да напоменеме дека прекрасната музика и аранжман се дело на композиторот Сашо Ливрински, а текстот на Мишко Талески. Дали Ангела Стрезоска ќе остави длабока трага во македонската ризница оставаме на вас да го дадете своето мислење.

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 124 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМузикаМладата и музикална Ангела Стрезоска со своја снимена нумера (ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3