Barkod.mk - Кодот на вистината

Се одржа манифестацијата "Крушево - град на културата 2014"

Јул 03 Напишано од  Посетено 13682 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

На манифестацијата “Крушево -град на културата 2014“ која започна да се оддржува од 23 до 29 јуни ќе се прикажи ревија на современи македонски филмови. Секој ден од 20 часот во “Домот на културата во Крушево“ беа прикажувани по еден краток и еден долгометражен филм.

Ревијата започна на 23 јуни со проекција на краткиот филм „Влакна“ и „Ова не е американски сон“, а во наредните денови беа прикажани голем број на долгометражни и краткометражни филмови како „Материјал за аудиција“ и „Панкот не е мртов„ исто така и „Трето полувреме“ и „Барајќи ја среќата“ Освен современите македонски филмови беше одржана и детска програма со филмовите „Точкичка и Антони“ германски детски филм од фестивалот„Буф“ Организатори на оваа манифестација се Општина Крушев, Министерство за култура, Кинотека на Македонија, Агенција за филм на Република Македонија и Гете институтот.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Маја Дејаноска

Маја Дејаноска родена 1997 во Прилеп. Со пишување на статии се занимава од 2014 година кога почна да работи како постојан дописник на Barkod.mk од Прилеп. Љубител е на книги. Фантазерка и авантуристка. Мечтае за патувања,за успех во работата и се разбира за љубов. Човек кој постојано нешто планира, духовита и исполнета со самодоверба.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 133 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМК СценаСе одржа манифестацијата "Крушево - град на културата 2014"

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3