Barkod.mk - Кодот на вистината

МК сцена

„Последниот Македонец – патот до истребувањето“...ексклузивни детали откриваат Снежана Лупевска и Илија Пиперкоски

Филмот е во режија на Илија Пиперковски а главен продуцент е Снежана Лупевска-Созен, во главните улоги играат:Сашко Коцев, Ненад Нацев, Славиша Кајевски, Петар Горко, Рубенс Муратовски.

Интервју за Баркод.мк со Горан Наумовски

Во Баркод.мк ексклузивно со Горан Наумовски кој музиката ја сака од најмали нозе уште од основно образование каде што настапувал на патронатите и на некои други приредби.

Одблизу со шармантната актерка Ирена Илиевска, позната од улогите во македонските народни приказни

За Баркод.мк младата актерка зборува за проектот македонски народни приказни, колку е голема одговорноста но и придобивката да се биде дел од тој проект, проект во кој се остварува континуитет со нашето минато

Интервју со популарниот актер Владо Дојчиноски

Владо Дојчиноски популарниот актер попознат во улогите во Македонските Народни Приказни, за Баркод.мк зборува како се снимаа Македонските Приказни, и за продолжување на традицијата на Македонски народни приказни во чест на Ѓорѓи Колозов.

Се одржа манифестацијата "Крушево - град на културата 2014"

На манифестацијата “Крушево -град на културата 2014“ која започна да се оддржува од 23 до 29 јуни ќе се прикажи ревија на современи македонски филмови. Секој ден од 20 часот во “Домот на културата во Крушево“ беа прикажувани по еден краток и еден долгометражен филм.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 222 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизМК Сцена

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3