Barkod.mk - Кодот на вистината

Кои познати светски личности имаат македонско потекло ??

Фев 20 Напишано од  Посетено 89006 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Шакира-Најпопуларната латино пејачка Шакира поседува Либано-Македонско потекло, Весли Снајдер-Холандскиот фудбалер поседува македонски гени од своите предци, Стивен Стамкос-

Еден од најдобрите хокеари во професионалната америчка НХЛ лига, поседува исто така македонско потекло, неговите предци се по потекло од Егејска Македонија,Кевин Кузманов-Членот на Тексас Рејнџер и еден од најдобрите професионални бејзбол играчи во Америка е со македонско потекло

hokerar

 

Мајк Илич-Еден од најбогатите бизнисмени во Америка и сопственик на Детроит Тајгерс еден од најдобрите бејзбол тимови во Америка, неговите родители Сотир и Султана се по потекло од Македонија Николе Елизабет-Снуки популарна МТВ танчерка и учесник во неколку филмови и ТВ шоуа, таа поседува Чилеанско-Македонско потекло

maja vrabel 

Мајка Врабел-Еден од најдобрите Амерички рагбисти и моментално тренер на тимот Хјустон Тексас поседува македонско потекло, Вељко Пауновиќ-Еден од најдобрите Српски фудбалери на сите времиња, бивш член на Атлетико Мадрид, е роден во Струмица и поседува македонско потекло, Немања Матиќ-Еден од најдобрите Српски фудбалер, член на лондонски Челси поседува македонско потекло, неговиот брат Урош Матиќ доби понуда и се реши да настапува за Македонската фудбалска репрезентација,

azswe

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Inactive User

Account is not active!

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 288 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизКои познати светски личности имаат македонско потекло ??

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3