Barkod.mk - Кодот на вистината

Филмот „Фантастични ѕверови и каде да се најдат“ се разликува од „Хари Потер“

Сеп 18 Напишано од  Посетено 20517 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Иако никој не би ги опишал филмовите за Хари Потер како депримирачки, сепак во подоцнежните делови се гледа една мрачна атмосфера и недостаток на хумор. Новиот филм нема да биде таков.

Додека првите делови за волшебникот Хари Потер имаа ознака PG, што е ознака која ја добиваат многу филмови за деца, подоцнежните делови станаа значително помрачни и по темата и по содржината. Поради тоа, подоцнежните филмови имаа ознака PG-13 т.е. доаѓаа со препорака родителите да ги следат заедно со децата помлади од 13 години.

Поради тоа, не е изненадувачки ниту тоа што најновиот филм од светот на Хари Потер, „Фантастични ѕверови и каде да се најдат“, исто така ја добил ознаката PG-13. Но, тоа не е единствената разлика по која новиот филм ќе се разликува од првите делови за Хари Потер.

„Не би рекол дека овој филм е мрачен како последниот „Хари Потер“. Дури мислам дека во него има значително повеќе хумор отколку во последните неколку делови за Хари Потер“, изјави продуцентот Дејвид Хејман.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 304 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБизФилмФилмот „Фантастични ѕверови и каде да се најдат“ се разликува од „Хари Потер“

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3