Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

Младата и музикална Ангела Стрезоска со своја снимена нумера (ВИДЕО)

Прва љубов" е насловот на првата нумера на Ангела. Таа за прв пат оваа година учествуваше на еден од најреномираните фестивали во Македонија, а тоа е Лешочкиот фестивал кој и оваа година се одржа во манастирскиот комплекс св. Атанасиј и Пресвета Богородица во Лешок.

Ален Хасановиќ промовираше летен хит: Слушнете ја „Волим те“

Популарниот македонски пејач и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ален Хасановиќ вчеравечер им подготви вистинско изненадување на своите фанови со објавување на летен хит насловен како „Волим те“. Новата песна „Волим те“ е во брз и модерен ритам кој ќе ве освои уште при првото слушање.

Се соблече и најзгодната македонска фолкерка: Џесика Палашоска во бело бикини (ФОТО)

Пејачката е на одмор, а нејзините обожаватели конечно дочекаа да се соблече.И оваа година Џеси дефинитивно го оправда статусот на најзгодна, а се надеваме дека ова е само почеток на нејзината „бикини сезона“.

ЕКСКЛУЗИВНО: Еве што најавија Амадеус Бенд за "Пивофест 2017" Прилеп (ВИДЕО)

Од 13 до 16 јули, по 15-ти јубилеен пат, во Прилеп ќе се одржи најголемиот и најатрактивен фестивал на овие простори Пиво фест 2017. Фестивалот кој стана еден од најголемите македонски брендови и вистински спектакл годинава ќе има богата музичка програма која ќе ги задоволи вкусовите на сите генерации.

РИСТЕ РИСТЕСКИ ТРИУМФИРАШЕ НА “ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД”

Вечерва во Белград се одржа големото финале на Ѕвездите на  Гранд, во кое за прв пат има двајца победници - еден избран од членовите на жирито, другиот од публика. Таинствениот и постојаните членови на жирито за  победник го  избраа Алекса Перовиќ од Краљево. Сепак, победникот избран од страна на гледачите е нашиот Ристе Ристески.

ЦЕЛОСНА ПРОГРАМА ЗА ПИВОФЕСТ 2017

Oткако веќе е позната главната ѕвезда на 15-тото по ред издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп “Пиво Фест 2017”, oрганизаторите објавија уште едно мега популарно име кое ќе настапи на сцената во Прилеп.

Страница 1 од 27

makedonski nacionalen front

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 100 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3