Barkod.mk - Кодот на вистината

#ПивоФест2015: Првиот ден предвесник за рушење рекорди (Фото)

Јул 17 Напишано од  Посетено 1276 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Како и секоја година така и годинава во градот под Марковите кули се одржува манифестацијата "Пиво Фест". Покрај досегашните рекорди оваа година се очекува рекордот да биде на многу повисоко ниво.

Фоторепортерите на Баркод ќе бидат на сите вечери и ќе ги прикажуваат најинтересните моменти. На почетокот од првиот ден ќе Ви биде прикажана дневната репортажа од Пиво Фест2015, а веднаш потоа и вечерните случувања со фотографии.

Балканскиот шармер Саша Ковачевиќ беше главна ѕвезда на првата вечер од прилепскиот ПивоФест.Освен своите песни кои сите ги знаат, овој млад пејач испеа неколку песни од нашиот Тоше Проески. Ковачевиќ ја крена на нозе огромната публика која го наполни Прилеп. Десетици илјади граѓани вечерва се забавуваа во градот под Марковите кули.

* НАПОМЕНА:  Доколку сакате да превземете некоја слика истата можете да ја превземете со влечење на малата слика во нов таб, и потоа кликате десен клик и Save Image As...

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 300 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСаботна шема#ПивоФест2015: Првиот ден предвесник за рушење рекорди (Фото)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3