Barkod.mk - Кодот на вистината

Aвто / Мото

Во Прилеп се одржува источно европско првенство во мотокрос на арената Лагово

Во организација на Општина Прилеп и клубот за екстремни спортови Skyriders , денеска во Мотокрос Арената во Лагово се одржува Источно Европското Првенство во Мотокрос.

Новиот Honda CTX1300 пристигна во Скопје (ФОТО)

Хонда со право го најави моделот CTX1300 како идното скалило во еволуцијата на мотоциклите. Новиот модел доаѓа со V4 агрегат со зафатнина од 1261cm3, кој без проблем може да се справи со оние 332кг тежина на Deluxe моделот.

Rimac Concept One – Браќа по струја со болидите од Formula E (Видео)

Во близина на Загреб, во Хрватска, екипа од млади ентузијасти, инженери и дизајнери на чело со Мате Римац се нафатила да конструира електричен автомобил кој успешно ќе им парира на развиканите светски супер спортисти.

Drag трка на семафор: McLaren P1 против Nissan GT-R (ВИДЕО)

Кои и да се зад воланите на овие автомобили, нема да одолеат а да не се пробаат на права линија после палењето на зеленото светло на семафорот.

Suzuki Swift со неверојатен влез во кривина

Кој вели дека секогаш треба да се користат сите четири тркала... Рели натпреварите со себе носат многу возбудувања и непредвидливи ситуации па токму затоа привлекуваат и посебно внимание, без разлика дали етапите минуваат низ населени или ненаселени предели.

Страница 4 од 4
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 164 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeАвто / Мото

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3