Barkod.mk - Кодот на вистината

Таткото на Урош Бркиќ откри какви повреди заработил Србинот во инцидентот во Скопје

Окт 22 Напишано од  Посетено 18898 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Српскиот автомобилист Урош Бркиќ засега од непознати причини ја загуби контролата на стартно-целната рамнина на кружната трка во Скопје и заврши надвор од патеката, удирајќи и во Александар Димушевски, главниот организатор и директор на трката кој со сериозни повреди заврши во болница.

Настрада и самиот Бркиќ кој со голема брзина заврши надвор од патеката со својот автомобил Хонда Сивик, а според информациите на неговиот татко, се наоѓа вон животна опасност.

– Според информациите од лекарите и двајцата не се наоѓаат во животна опасност. Урош заработи четири скршени ребра и уште многу други површни повреди, очекувам во среда да ја напушти болницата и да продолжи со домашно лекување, – изјавил Чедомир Бркиќ за српските медиуми.

По инцидентот во седмиот круг на четвртата дивизија, трката беше прекината. 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 295 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeАвто / МотоТаткото на Урош Бркиќ откри какви повреди заработил Србинот во инцидентот во Скопје

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3