Barkod.mk - Кодот на вистината

Погледнете каква ѕверка се подготвува за Трамп! (ФОТО+ВИДЕО)

Ное 11 Напишано од  Посетено 2168 пати

makedonski nacionalen front

pcspam

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

САД на 20-ти јануари 2017-та година и официјално ќе добие нов претседател, но е многу веројатно дека Доналд Трамп на инагурацијата во Вашингтон ќе пристигне со новиот „Ѕвер“, најбезбедната претседателска лимузина на планетата.

Ова е слика од лимузината вредна 1.5 милиони долари која е во тест фаза, која нормално, како и актуелната верзија, ќе биде обоена во црна боја за премиерното прикажување на инагурацијата на Трамп на 20-ти јануари следната година.

„Белата куќа“ со „Џенерал Моторс“ потпиша договор за развој на претседателските лимузини вреден 15 милиони долари.

Планот на американската администрација е во секој момент да има на располагање флота од 12 претседателски автомобили, кои по потреба ќе бидат респределувани при посетите на претседателот во сите земји во светот.

Кабината на „Ѕверот“ е целосно заштитена од евентуален биохемиски напад. За секој случај во багажникот се наоѓа противпожарна опрема, резерви на кислород, дури и резерви од крвната група на Обама!

Под предните фарови е сокриена камера која има можност за ноќно снимање. Обама во возилото има на располагање и низа телекомуникациски уреди, а меѓу останатите и телефон со директна врска со потпретседателот и Пентагон.

 

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

makedonski nacionalen front

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 141 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeАвто / МотоПогледнете каква ѕверка се подготвува за Трамп! (ФОТО+ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3